اصول پیشگیری از بیماری های تنفسی در مدارس


آفتاب نیوز :

مهرون معلم تصریح کرد: مدارس یکی از مهم ترین مکان های تجمع هستند و شرایط لازم را برای حفظ سلامت معلمان، دانش آموزان و سایر کارکنان مدارس که حدود 15 میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، به منظور کاهش آلودگی و شکستن آن فراهم می کنند. زنجیره تماس بیماری های عفونی سیستم تنفسی از نظر کووید-19 و آنفولانزا بسیار مهم است.

وی افزود: برای رسیدن به این نتیجه باید در کنار رعایت اصول بهداشتی رعایت فاصله ایمن برای کاهش برخورد با توجه به میزان فوریت و اهمیت فعالیت های آموزشی و مهارتی و همچنین واکسیناسیون مورد توجه قرار گیرد. دانش آموزان و کارکنان مدرسه

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: توجه به جلوگیری از تجمع در اماکن بسته با تهویه نامناسب و رعایت فاصله ایمن در هر شرایطی از مهمترین موارد در بازگشایی مدارس و رعایت بهداشت فردی است. به خصوص رعایت بهداشت فردی. شستن دست ها، فاصله گذاری ایمن و استفاده از ماسک در مدرسه مورد تاکید است.

اصول پیشگیری از بیماری های تنفسی هنوز اعمال می شود

این معلم با اشاره به اینکه اصول کلی پیشگیری از بیماری های تنفسی و مشارکت همه دانش آموزان و کارکنان همچنان پابرجاست، گفت: توصیه می شود اصول بهداشت فردی و حفاظتی را به شدت رعایت کنند، از دست دادن، بوسیدن و در آغوش گرفتن یکدیگر خودداری کنند. و استفاده از ماسک و استفاده از وسایل شخصی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در مدارس دستورالعمل شستشوی منظم و مکرر با آب تمیز و صابون مایع و استفاده از ضدعفونی کننده دست یا ژل الکلی برای معلمان، کارکنان و دانش آموزان اعمال شود. همچنین ژل یا محلول ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل باید در تمام کلاس ها موجود باشد.

مدیر اداره حفاظت محیط زیست و نیروی کار مرکز بهداشت خجند با بیان اینکه نیروهای خدماتی در هنگام نظافت از لباس های محافظ، ماسک و دستکش استفاده کنند، گفت: هنگام عطسه یا سرفه از دستمال کاغذی استفاده شود. اگر به دستمال کاغذی دسترسی ندارید، هنگام سرفه یا عطسه از قسمت داخلی آرنج خود استفاده کنید.

وی افزود: قبل از شستشو یا ضدعفونی کردن، با دست به چشم، بینی و دهان خود نزنید. استفاده از مهر شخصی و حصیر در نمازخانه ها و رعایت فاصله الزامی است. همچنین کارکنان ایستگاه های خدمات پس از ضدعفونی به خصوص در سطح مدرسه و مجتمع های بزرگتر (در صورت امکان) دوش بگیرند و با لباسی غیر از لباس کار از مدرسه خارج شوند.

معلم گفت: بهتر است هر معلمی ضدعفونی کننده شخصی همراه خود داشته باشد. آب آشامیدنی سالم نیز باید در اختیار همه دانش آموزان به ویژه در مناطق فقیرنشین قرار گیرد. بهتر است معلمان و دانش آموزان لیوان و دستمال کاغذی شخصی یا یکبار مصرف به همراه داشته باشند.

وی تصریح کرد: تمامی معلمان، کارکنان و دانش آموزان بر اساس مصوبه ستاد کرونا در طول کلاس باید از ماسک استفاده کنند. همچنین باید از تجمع در محیط های خاص مدرسه مانند ادارات، کمدهای آب، اتاق های کپی، اتاق کار عملی و آزمایشگاه ها خودداری شود.

مدیر اداره بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه گواهی سلامت کارکنان و نظافتچیان مدارس باید رصد و به روز شود، افزود: در مدرسه پوسترها و غرفه های مربوط به آموزش رعایت مقررات بهداشتی درج شود. در حضور همه نصب شده است. و در محل مناسب

وی افزود: ارائه خدمات آموزشی در مدارس استثنایی، پیش دبستانی و موسسات ابتدایی باید با توجه بیشتر و با توجه به قرار گرفتن این دانش آموزان در گروه های آسیب پذیر انجام شود. فعالیت های بازیابی مدارس اختصاصی نیز به دلیل دستورالعمل های بهداشتی مراکز خدماتی و درمانی با مشکل مواجه شده است.

این معلم گفت: باید به والدین آموزش های لازم برای اطلاع رسانی و مسئولیت پذیری برای جلوگیری از حضور دانش آموزان مبتلا یا مشکوک به بیماری های عفونی در مدرسه داده شود و بهداری یا رابط بهداشت مدرسه نیز باید آموزش ببیند تا علائم را گزارش کند. احتمال بیماری بیماری یا آگاهی از سابقه تماس دانش آموزان و کارکنان، اقدامات بهداشتی مناسب را انجام دهید.

نحوه مراقبت و مراقبت از افرادی که مشکوک به بیماری های عفونی در مدرسه هستند

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خجند درباره نحوه مراقبت و درمان افراد مشکوک یا مثبت و افراد در تماس اظهار داشت: تمامی موارد مواجهه با افراد علامت دار (با تب و سایر علائم) از جمله دانش آموزان، کارکنان مدیریت و کادر آموزشی ضروری هستند. در این صورت باید بلافاصله فرد مشکوک را از سایرین جدا کرده و با دستورالعمل آموزش به مرکز منتخب خدمات جامع پزشکی آورده شود.

وی افزود: این افراد تا زمان تعیین وقت توسط پزشک مرکز حق ورود به مدرسه را ندارند. افراد مشکوک اعم از دانشجو یا کارمند باید از لحظه بروز علائم قرنطینه شوند و با نظر پزشک و تایید پزشک مراکز جامع سلامت، مدت قرنطینه قابل تمدید است.

روی دریافت واکسن آنفولانزا تمرکز کنید

این معلم گفت: دانش آموزان، معلمان و سایر کارکنان پرخطر اعم از زنان باردار، بیماران مزمن قلبی و ریوی، نارسایی کلیه، تالاسمی ماژور، افرادی که از داروهای کورتون و شیمی درمانی استفاده می کنند، بیماری های مزمن کبدی و دیابت باید واکسن آنفولانزا را دریافت کنند.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما