آخرین تاریخ انتقال سهام شخص متوفی به وراث روز جدید است

فرزونا یوری معاون حقوقی سازمان سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص وضعیت اخیر واگذاری سهام متوفیان به وراث قانونی اظهار داشت: تحقیقات لازم برای امکان انتقال سرمایه در حال انجام است. . سهام متوفیان بلافاصله پس از تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی آزادسازی به وراث قانونی آنها منتقل می شود. وی بیان کرد: بر اساس تبصره های 2 و 4 ماده 2 این آیین نامه مقرر شده است که شرکت پس انداز مرکزی با دریافت خدمات اطلاع رسانی لازم از مراجع قضایی و سازمان خصوصی سازی نسبت به واگذاری سهام فرد متوفی اقدام کند. ، بر اساس وظیفه قانونی شرکت پس انداز از اولین روزهای پیگیری و شروع همکاری لازم با این دو نهاد و برگزاری جلسات مشترک کارشناسان.

وی بیان کرد: بر اساس نتایج پیگیری ها و مجامع برگزار شده مشخص شد در مورد سهامداران متوفی و ​​وراث قانونی آنها اطلاعات دقیق به صورت متمرکز و به گونه ای مورد نیاز است که فرآیند واگذاری انجام شود. طبق کلیه قوانین و مقررات و بدون نیاز به درخواست تجدیدنظر شخصی انجام می شود و موضوعی در خصوص ارث وجود ندارد، در این زمینه شرکت سپرده گذاری مرکزی متعاقباً با انجام پیگیری های لازم و ارائه موضوع از طریق اوراق بهادار و سازمان بورس به عنوان مرجع نظارتی تصمیمی اتخاذ کرد که بر این اساس شرکت سپرده گذاری مجاز شد با استفاده از ظرفیت همکاری شرکت های کارگزاری نسبت به واگذاری سهام شخص متوفی اقدام کند.

بیشتر: به این ترتیب جلسات مشترکی با هدف آشنایی شرکت های کارگزاری با الزامات قانونی مورد بحث شرکت سپرده گذاری مرکزی، با همت معاونت توسعه فناوری و نوآوری رئیس جمهور و طی روزهای آینده با صدور اطلاعیه ای، مرکز شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه از کلیه وراث دعوت می کند با مراجعه به کارگزاری های منتخب نسبت به ثبت پرونده اقدام نمایند.

نحوه انتقال سهام شخص متوفی به ورثه

معاون حقوقی سپرده گذاری مرکزی در خصوص جزئیات واگذاری سهام متوفی به وراث گفت: طبق فرآیند طراحی شده، یکی از وراث باید قبلا در سامانه یکپارچه اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام کرده باشد. ) می تواند به «بخشی از سرمایه سهام متوفی» در پورتال واحد سهامداران بازار سرمایه DDN به نشانی ddn.csdiran.ir با وارد کردن اطلاعات لازم از جمله کد تابعیت متوفی، تاریخ تولد متوفی و ​​تاریخ فوت

یاری در خصوص مدارک لازم برای مراجعه به شرکت های کارگزاری گفت: یکی از وراث که تابعیت دارد با در دست داشتن عکس کارت ملی و شناسنامه متوفی اصل یا عکس معادل اصل ملی. کارت و صفحه اول شناسنامه کلیه وراث مندرج در گواهی محدودیت انحصار وراثت، اصل یا نسخه اصلی گواهی حصر وراثت متوفی و ​​احیاناً وصیت متوفی را می توان به یکی از شعب کارگزاری انتخاب شده .

وی همچنین بیان کرد: موسسه منتخب پس از درخواست وراث متقاضی، پس از بررسی مدارک ارسالی، تحلیل و بررسی های قانونی لازم را انجام داده و طبق روال ابلاغی، اطلاعات لازم را وارد سامانه طراحی شده برای این منظور می کند. در ادامه پس از اتمام مراحل انتقال سهام متوفی به کد سهامی وراث، پیامکی به شماره همراه وراث متقاضی ارسال می شود.

اخبار را فقط از منابع رسمی دنبال کنید

معاون حقوقی سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه حساب در پایان تاکید کرد: وراث سهامداران «عدالت» اخبار رسمی و دقیق را فقط از طریق اطلاعیه های سازمان سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و وجوه ارزشی که از طریق رسانه های گروهی موثق منتشر می شود پیگیری کنند. . و افزود: مدارک توضیحی از سوی وراث و وراث آن دسته از سهامداران متوفی که هنوز گواهی محدودیت وراثت خود را دریافت نکرده اند با گواهی فوت، شناسنامه متوفی تکمیل و تنظیم شود. ، سند قرارداد یا رونوشت آن، شناسنامه ورثه و وصیت متوفی (در صورت وجود) باید به یکی از خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و مراحل صدور گواهی محدودیت وراثت را که یکی می باشد انجام دهند. از مدارک اصلی مورد نیاز هنگام انتقال سهام شخص متوفی به وراث.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما