انجام بررسی‌های معدنی در رابطه با وجود طلا در الیگودرز

0
256
معدن طلا
مدیر کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان از تهیه نقشه‎های یک پنجاه هزارم در استان خبر داد.
 احدالله فاضلی اظهار کرد: یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی اداره کل زمین‌شناسی استان تهیه نقشه اکتشافات مواد معدنی بوده که در حال حاضر به پایان رسیده است.
وی با بیان اینکه این طرح قرار بود تا خردادماه سال آینده انجام شود، افزود: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام شد طرح زودتر از موعد مقرر به سرانجام رسیده است.
فاضلی ادامه داد: اعتبارات استانی که برای این پروژه در نظر گرفته‌شده بود، جوابگوی انجام طرح نبود و ما توانستیم از محل اعتبارات ملی برای آن تخصیص بگیریم.
مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان با اشاره به نتایج این طرح گفت: در شهرستان ازنا طی بررسی‌هایی که داشتیم پی به وجود معادن مس بردیم و با توجه به موقعیت استراتژیک و مهم الشتر و نورآباد ضمن این کار پتانسیل‌یابی مواد معدنی نیز با توجه به رسوبات آبراهی آن انجام شد.
وی به بررسی‌های معدنی در رابطه با وجود طلا در الیگودرز اشاره کرد و افزود: نتایج خوبی در این رابطه بدست آمده  است.
مدیر کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان اضافه کرد: برای سه منطقه رحمان شاهی، سراب دوره و فیروزآباد نقشه‎های یک پنجاه هزارم تهیه‌شده که این نقشه‎ها به‌عنوان مقیاس میانه و مناسب در نظر گرفته می‎شود. در این مناطق هم‌زمان باکار اکتشاف معدنی بررسی‎های زیست محیطی نیز انجام گرفته است.

ارسال پیام شما