دو زلزله ۳.۷ و ۳.۱ ریشتری فیروزآباد در لرستان را لرزاند

0
43
خرم آباد – خبرگزاری مهر: دو زلزله به شدت ۳.۷ و ۳.۱ ریشتری بامداد چهارشنبه فیروزآباد در استان لرستان را تکان داد.

مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: زمین لرزه نخست با شدت ۳.۱ ریشتر در فیروزآباد از توابع شهرستان الشتر در استان لرستان به وقوع پیوست.

رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۴ و ۲۰ دقیقه صبح امروز چهارشنبه ذکر کرد و افزود: تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.

وی عمق وقوع این زمین لرزه را ۱۰ کیلومتر اعلام کرد و بیان داشت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به طول و عرض جغرافیایی ۴۸.۲۱ و ۳۳.۹۹ بوده است.

زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است

مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان ادامه داد: زمین لرزه دوم دقایقی بعد با شدت ۳.۷ ریشتر در فیروزآباد به وقوع پیوست.

آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۴ و ۳۱ دقیقه و ۳۱ ثانیه بامداد امروز چهارشنبه ذکر کرد و افزود عمق وقوع این زمین لرزه نیز ۱۰ کیلومتر بوده است.

وی بیان داشت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به طول و عرض جغرافیایی ۴۸.۲۰ و ۳۳.۹۹ بوده است.

بنابر این گزارش علاوه بر این دو زمین لرزه در فیروزآباد زمین لرزه خفیف دیگری صبح امروز چهارشنبه کوهدشت در استان لرستان را تکان داد. این زمین لرزه با شدت یک ریشتر در ساعت ۵ و ۱۳ دقیقه و ۴۳ ثانبه و عمق ۱۰ کیلومتر رخ داد.

استان لرستان به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.

ارسال پیام شما